Żarówki H4 są najbardziej popularne

h4 żarówka

Teoretycznie wszystkie żarówki wyglądają tak samo, jednak w praktyce jest trochę inaczej. Żarówki H4 posiadają dwa żarniki, dlatego można je stosować jako światło drogowe, światła przeciwmgielne i światła mijania.

Żarówki H4 są najbardziej popularne

Ten model żarówek jest najczęściej kupowany przez kierowców. Żarówki H4 są bardzo uniwersalne i chyba to zdecydowanie wpływa na ich popularność. Dodatkowy plus to ich cena, która nie należy do wygórowanych.

Jak wybrać żarówki H4

Jeżeli nie wiemy jakiego producenta żarówek wybrać, warto zerknąć do rankingów i opinii innych kierowców. Należy pamiętać, aby wybierać żarówki H4 produkowane przez firmy, które cieszą się renomą. Jeśli w samochodzie przepali się jedna żarówka, to dobrze jest wymienić od razu dwie. Żarówki H4 mają moc 55W a ich wydajność świetlna to około 1000 lumenów. Żarówki są tak zaprojektowane, aby nie oślepiać kierowców, którzy nas mijają. Żywotność żarówek H4 mieści się między 350 a 700 godzin pracy.

Należy zapamiętać, aby nigdy nie kupować żarówek H4, które mają niebieskie bańki. Pochodzą one najprawdopodobniej z Chin i nie nadają się do używania w ruchu drogowym. Dają średnio trzy razy mniej światła i pobierają znacznie więcej energii niż żarówki oryginalne.

Jak w takim razie rozpoznać dobrą żarówkę? Niestety najprawdopodobniej uda się to dopiero w trakcie użytkowania. Dlatego najlepszym sposobem jest zakup jedynie oryginalnych żarówek H4 od sprawdzonych i renomowanych producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *